Sign in to follow this  
sebool

Zestaw stereo

Recommended Posts

Witam serdecznie

Prosiłbym o małą poradę w doborze sprzętu.

Pokój ok. 20 m2. Budżet ok. 1500 zł, preferowany nowy sprzęt.

Planowane sprzęty podłączone do "Zestawu stereo" to :

- telewizor najprawdopodobniej SAMSUNG UE40ES5500 wraz z tunerem Ferguson Ariva 250 Combo,

- PC (do TV poprzez HDMI, ale ogólnie przy kompie mam DAC Fiio E10),

- gramofon Technics SL-Q2 (dodatkowo posiadam przedwzmacniacz Vivanco)

- w przyszłości bardzo możliwa jakaś konsola (czyli do tv poprzez HDMI).

W tym momencie mam dylemat jak najlepiej rozwiązać podłączenie tego wszystkiego. Myślałem nad wzmacniaczem Denon PMA-520 oraz jakiś 2 kolumnach ale nie wiem czy to spełni wymagania. Chciałbym także, żebym mógł puszczać muzykę z komputera na głośniki bez włączania TV (bo tutaj nie wiem jak wyjdzie te podłączenie do tv poprzez hdmi).

Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Biorąc pod uwagę wszystkie Twoje wymagania to sam amplituner przewiduje w kwocie do około 1500 zł. Chyba, że byś się posiłkował niszowymi konstrukcjami, które nota bene ja poniekąd odradzam, ponieważ zazwyczaj są z nimi problemy. Zdecydowanie lepiej kupić na początek amplituner + frontowe kolumny. Resztę zestawu możesz zawsze rozbudować z czasem. Wielu klientów praktykuje tą metodę.

Jak najbardziej jestem za składaniem na raty :)

Nie śpieszy mi się za bardzo, a wole kupić sprzęt porządny.

Telewizor w sumie jest jeszcze kwestią otwartą.

Zastanawia mnie tylko jak to wszystko mądrze połączyć.

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć temat i rozwiać pewne wątpliwości które u mnie się pojawiają.

Po wakacjach w czasie których nie miałem zbytnio czasu i funduszy na budowanie zestawu audio postanowiłem zdecydować się na sprzęt.

W kwestii telewizora zdecydowany jestem na Philips 42" LED 42PFL5008H. Do tego będzie podłączony będzie dekoder TechniSat DiGYBOXX HD C+ oraz PC (dźwięk z DAC Fiio E10). Obok będzie stał gramofon Technics SL-Q2 (dodatkowo posiadam przedwzmacniacz Vivanco)

Pytania pojawiają się w kwestii złączenia tego wszystkiego. Załóżmy że amplituner na który zdecydowałbym się to Onkyo TX-SR313.

Połączenie TV - Amplituner oczywiście kabel HDMI. Do Amplitunera podłączam poprzez HDMI dekoder oraz pc (dodatkowo od Fiio ciągnę Coaxial i łączę obydwa jako GAME).

Czy wszystko dobrze by działało ?

Jak podłączyć gramofon ?

Dodatkowo załączam link to tylnego panelu wyżej wymienionego Onkyo ( http://i.i.cbsi.com/cnwk.1d/i/tim/2012/02/13/txsr313_re_300.jpg )

Witaj,

TV-Amplituner ->hdmi

dekoder-amplituner ->hdmi

pc-amplituner->hdmi

i tutaj nie do końca rozumiem jak chcesz te fiio podłączyć.

Ja tu widzę tylko takie rozwiązanie, że przez USB albo coaxial (jeśli jest) podłączasz Fiio do komputera i używasz z komputerem.

Do gramofon musisz dokupić przedwzmacniacz gramofonowy http://sklep.rms.pl/index.php?k201,stereo-gramofony-i-akcesoria-przedwzmacniacze-gramofonowe.

Pozdrawiam