Larva

Kolumny Jamo S 718 + Denon PMA-520AE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Planuję zakup kolumn podłogowych Jamo S 718.

Elektronika jaką dysponuję to Denon PMA-520AE.

Według danych producenta są to kolumny o wysokiej skuteczności i podobno dobrze zagrają z wzmacniaczem o mniejszej mocy. Stąd moje pytanie:

czy taki wzmacniacz uciągnie jamo S 718?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź.

 

Miałem obawy czy to nie jest za słaby wzmacniacz, ale skoro wystarczy to bardzo się cieszę.

Co do kolumn to zostanę przy tych jamo, bo mam okazję je zakupić w wyjątkowo niskiej cenie ;D

Rozważałem jeszcze Jamo S 606, ale z tego co czytałem S 718 lepiej sprawdzą się w systemie stereo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Przy moim wyborze zestawu stereo dokonała się diametralna zmiana.

Na chwilę obecna przymierzam się do zakupu:

Cambridge Audio Topaz SR10 v2 + Cambridge Audio Topaz CD5.

Do elektroniki muszę dobrać jakieś konkretne kolumny podłogowe.

Rozważam Taga Harmony Azure F-60.

Pokój ma jakieś 15m2, ale w przyszłości docelowo 20m2.

Muzyka w której gustuję do ekstremalny metal z dużą ilością potężnych brzmień oraz szybkich partii basu i perkusji.

Czy taka elektronika sprawdzi się z kolumnami F-60 do takiej muzyki?

Ewentualnie jakie inne kolumny w podobnym przedziale cenowym możecie polecić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do odsłuchu to miałem jedynie styczność z Denonem PMA-520AE, a obecnie poszukuję salonu, który posiadałby elektronikę Cambridge Audio. Wiem, że CA to trochę inna kategoria niż Denon, ale został mi również polecony taki zestaw. Może ktoś z forumowiczów miał okazję porównywać oba zestawienia? Byłbym bardzo wdzięczny za opisanie różnic charakteru brzmienia pomiędzy wspomnianą przeze mnie elektroniką, zanim namierzę salon posiadający oba modele. Ważna jest dla mnie informacja, który zestaw bardziej sprawdzi się w muzyce po którą sięgam?

Co do Definitive Technology Studio Monitor 55, to jest to dla mnie zbyt wysoka półka cenowa.

Poza tym obstawiam bardziej budżetowe kolumny podłogowe, niż monitory...

Dziękuję i pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Denon gra lekko, dosłownie lekko ocieplonym dźwiękiem, nieco mniej dynamicznym niż CA. CA charakteryzuje się czystością i niezwykle klarowną górą. Nieznacznie mnie niższych rejestrów w porównaniu z Denonem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z a błyskawiczną odpowiedź...

Po Twojej krótkiej, choć bardzo znaczącej interpretacji bardziej skłaniam się w stronę zainwestowania w Cambridge Audio. Dynamika dźwięku jest bardzo istotnym elementem w odsłuchu ciężkiej metalowej muzy. Dzisiejsze albumy znacznie różnią się od tych nagrywanych naście lat temu. Częste zmiany tempa, niesamowite prędkości sekcji rytmicznej, a do tego niskie wokale. To wszystko sprawia, że taka czystość brzmienia wzmacniacza bardziej się sprawdzi...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Denona PMA-520 AE z Jamo S 718 kolumny zostaną bez problemu wysterowane.

A jak sprawa się ma w przypadku Cambridge Audio Topaz SR10 z Taga Harmony Azure F-60? Czy tez nie będzie problemu z wysterowaniem w takim zestawieniu? Proszę o poradę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się