bdg.project

konfiguracja - amplituner z głośnikami sufitowymi

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę jaki amplituner wybrać i jakie głośniki do tego

W salonie o pow. 20 m2 połączonym z kuchnią i jadalnią razem 35 m2 przygotowałem w suficie powieszanym kable pod 4 głośniki

Początkowo chciałem je podłączyć do posiadanego aplitunera stero Technics SA-GX 170 ale teraz skłaniam sie, aby kupić amplituner 5.1 Najczęsciej słucham muzyki 90%, ale nawet jeśli sporadycznie 10%oglądam filmy, to chętnie zrobię to w lepszej niż dotychczas jakości dźwięku. Poza tym zależy mi aby do amplitunera podłączyć PC, ipod, konsolę, czy dysk zewnętrzny Na całość jestem w stanie wydać max. 4 tys zł

Pytania :

1 jaki amplituner do 1500 zł . Z Waszej oferty podoba mi sie Harman Kardon AVR-70 lub 156 ale szczerze przyznaje że ze wzgledu na designe

2 jaki głośnik centralny do zabudowy w regale pod TV

3 jakie głośniki w suficie (ze względu na wygląd zależy mi na ogrągłych i o ile to możliwe 4 jednakowych

4 czy konieczny jest subwoofer (ten nie musi być do zabudowy)

5 pytanie zasadnicze skoro w 90% słucham muzyki w stereo to czy nie lepiej zamiast amplitunera kupic 4 lepsze głośniki albo jeszcze inna opcja - zostawić kable w suficie w spokoju i kupić bardzo dobre, ale o niewielkich rozmiarach kolumny głośnikowe które mółbym ustawić w regale TV (regał robiony na zamówienie więc dopasuję do kolumn,, ale niestety mam tam mało miejsca)

6 obok w.w zestawu potrzebuję jeszcze do amplitunera Technics SA-GX 170  niewielkich ale przyzwoicie grających kolumn do sypialni i 2 głośników sufitowych do łazienki Kolumny w granicach 1000 zł a głośniki do łazienki wystarczy aby były najbardziej przyzwoite jakie mogę dostać za max 400 zł

7 jeśli mam sufit podwieszany a strop jest drewniany i wypełniony wełną mineralną akustyczną, to czy konieczne jest budowanie jakichś "skrzyń" czy wystarczy zamocować głośniki w KG Jestem na takim etapie, że ze skrzynkami miałbym problem chyba , że są na to jakieś sposoby

Z góry dziekuję za pomoc i gratuluję b. profesjonalnie prowadzonego sklepu internetowego

 

 

 

SA-GX 170

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jako, iż sam wspomniałeś że w 90% będziesz słuchać w stereo to nie bawiłbym się w system wielokanałowy oraz amplituner kina domowego. Wolnostojące kolumny - ale nie na żadnym regale, ponieważ tak się po prostu nie powinno robić. Ewentualnie jakbyś zastosował marmurowe/granitowe podstawki pod kolumny - wówczas miałoby to sens. No i oczywiście standardowy wzmacniacz stereo. na pewno finalnie będziesz bardziej zadowolony z takiej opcji, aniżeli ze stosowania półśrodków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głośniki nie są umieszczone bezpośrednio nad źródłem wilgoci (wanna/prysznic) można zastosować zwykłe głośniki np.:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p9432,taga-harmony-gtcs-50-glosniki-scienne-sufitowe-do-zabudowy-2szt

 

do sypialni mogę polecić dyskretne ale za to świetnie grające głośniki Roth Oli 20:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p8921,kolumny-stereo-surround-roth-audio-oli-20-oli20-2szt

 

Skrzynki do głośników dodaję się w celu stworzenia ciśnienia akustycznego dla poprawy jakości niskich rejestrów więc samo wypełnienie wełną poprawia jakość tylko w niewielkim stopniu. Wszelkie głośniki montażowe na pewno zagrają lepiej ze skrzynką. W twoim przypadku gdy sufit już jest zamontowany stosuje się fabryczne skrzynki które są wielkości otworu montażowego głośnika, np.:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p9504,artsound-kit-ro212-obudowa-do-mdc501-mdc700-ro525-2szt

 

które pasują do głośników:

 

http://sklep.rms.pl/index.php?p9213,artsound-mdc501-mdc-501-glosnik-scienny-sufitowy-do-zabudowy-bialy-2szt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się