HTS Ross

Piec gitarowy gra strasznie cicho (film)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z problemem technicznym. Piec gitarowy, który jakby nie patrzeć jest również zwykłym głośnikiem, którego używałem przy komputerze, mi się zepsuł. Słychać muzykę, ale jest ona bardzo cicha. Wcześniej oczywiście wszystko działało normalnie. Kupiłem nowy kabel jack-jack, ale okazało się, że to nie jego wina, bo na nowym jest dokładnie to samo.

Dodaję link do filmiku, który wrzuciłem na youtube.

Jest to maksymalna głośność!

Proszę o pomoc!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z komputerem - na głośnikach gra normalnie, w sterownikach wszystko jest jak powinno, balans też próbowałem zmieniać. Do pieca podłączałem również telefon komórkowy, czy gitarę elektryczną i efekt nadal jest ten sam. Rozebrałem piec i widzę, że dwa rezystory się grzeją, jednak nie ma śladu spalenizny. Wszystkie kable mają ładną izolację, nic się nie krzyżuje - wszystko fizycznie wygląda, jakby działało. Inne rezystory się nie grzeją, więc czy to może być ich wina?

W załączniku dodałem schemat tych dwóch rezystorów. Obliczyłem, że mają 460 ohm, ale podobno to 470. Skąd mam wytrzasnąć informację o tym, ile one mają wattów? Muszę je wymienić, a nie wiem co powiedzieć sprzedawcy, żeby dał mi identyczne. I wiecie może gdzie zajmują się przelutowywaniem takich małych elementów?

rezystory.png.732976f64726a52f293e8eba5461b6e9.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

Jest to mój pierwszy wpis na forum i chociaż szukałem czegoś zupełnie innego trafiłem na Twojego posta. Jeżeli jeszcze nie rozwiązałeś problemu, a jesteś z Warszawy to mam kolegę elektronika budującego wzmacniacze, na pewno był by w stanie naprawić Twój problem. Ew jeżeli coś takiego pojawi się w przyszłości z innymi ampli kontaktuj się !

 

Cheers!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

Jest to mój pierwszy wpis na forum i chociaż szukałem czegoś zupełnie innego trafiłem na Twojego posta. Jeżeli jeszcze nie rozwiązałeś problemu, a jesteś z Warszawy to mam kolegę elektronika budującego wzmacniacze, na pewno był by w stanie naprawić Twój problem. Ew jeżeli coś takiego pojawi się w przyszłości z innymi ampli kontaktuj się !

 

Cheers!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się