rybaaaaa

Kable do zestawu - NADC740+KEFiQ7+Philips 9000s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów,

po dłuuugich poszukiwaniach mam u siebie zestaw stereo.

 

1. Żródło: DVD Philips 9000s

2. Wzmacniacz: Amplituner Stereo NAD C740

3. Kolumny: Kef iQ7

4. Interconnect - Monster Cable Interlink 200 (w prezencie do wzmacniacza, nie mój wybór)

5. Kable głosnikowe (docelowe) - BRAK,

 

Odsłuch: super, delikatnie, przejrzyście, zajebista średnica. Naturalnie. Wysokie tony trochę jako "dodatek" do średnicy, niczego nie brakuje, ale w niektórych momentach chciałby się mocniej odczuć uderzenia blach. Bas? krótki, dobrze kontrolowany, nie wybijający się, trochę w tle, również "dogrywa" średnicy. Tutaj mam troszkę niedosyt.

 

Nie posiadam docelowych kabli. Jedynie 2x2,5m, ale to odpada. Po odsłuchach i kombinacjach z ustawieniem kolumn i umeblowania pokoju, jedyne słuszne wyjście wymaga zastosowania długich kabli. Potrzeby - 9m oraz 8m.

 

Ze względu na to, że budżet już masakrycznie przegiąłem, muszę szukać kompromisu jakość/cena.

 

2x9m=18m. Tyle kabla muszę zakupić. Na pewno bez konfekcji, czysty kabel podpięty pod wzmacniacz i głośniki.

 

BUDŻET: około 10 zł/mb = 180zł. Może 250zł. Chyba, że to nie ma sensu w tym systemie i zakupić tańsze/droższe.

 

Najchętniej będzie to kabel możliwie najcieńszy, (ale chyba nie mniej niż 2,5mm?), bo muszę go pochować w listwach(już są w nich kable od internetu) i po wierzchu przejściem pod schodami itd.

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze kabli głośnikowych.

Obecnie to, co bym zmienił w zestawie to dać trochę "siły", bezpośredniości, większej sceny. Jest delikatnie i przejrzyście, szeroko (ale nie jasno, wysokich nie ma za dużo), chciałbym, żeby było trochę masywniej. Podkreślam - trochę.

Jeśli z tym się nie da nic zrobić, obecny dźwięk mnie satysfakcjonuje. po prostu niech to będą kable, które w jak  najlepszy sposób przeprowadzą sygnał, bez strat na szczegółach i jakości.

 

Z góry uprzejmie dziękuję,

 

Pozdrawiam.

 

 

PS. A może zastosować tańsze kable i zainwestować w lepszy interconnect? Czy obecny Monster Interlink200 to dobry IC(dostałem go razem z wzmacniaczem)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pytanie - jakie kable, dla mojego zestawu są po prostu SENSOWNE? (nie są przerostem formy nad treścią, jednakże nie degradujące brzmienia?)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rozważę Melodikę, ale 30zł/m niestety robi dużą cenę.

 

A Monster Cable XP-HP? Mogę mieć używkę i zmieszczę się w budżecie. Co Państwo sądzą o tym kablu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy na moim systemie jest szansa, że usłyszę różnicę pomiędzy Monsterem (300zł używka), a Klotz'em Twinax (160zł)?

 

Czy jest sens dopłacić tą kwotę? Chętniej wziąłbym klotza, jeśli dźwięk będzie na podobym poziomie.

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nikt rzetelny na to pytanie Ci nie odpowie. To bardzo subiektywne odczucie. Ja uważam, iż wymiana przewodów jest bardzo słyszalna. Najlepiej przed zakupem wypożycz oba i przetestuj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po Pańskiej odpowiedzi już na pewno nikt "rzetelny" mi nie odpowie, bo okazałby się "nierzetelny":)

Pytanie uwzględniało subiektywne uczucie, może ktoś miał okazję porównać te dwa kable lub ma doświadczenia z tym związane.

 

 

Niestety nie mam możliwości testu, chętnie bym to zrobił.

 

Nie wiem, czy jest sens ładować pieniążki w coś więcej niż Klotz Twinax. Czy jest to w miarę dobry kabel w tej cenie(8zł/m)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się