mops50

Pioneer VSX-423 + taga harmony tav-606 ZANIKAJĄCY DŹWIĘK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem wzmacniacza Pioneer VSX-423 wraz z głośnikami taga harmony tav-606.

Amplituner został połączony kablem hdmi Lindy do telewizora (marki LG - nowy model, lecz nie jestem w stanie podać dokładnej specyfikacji) funkcja ARC.  Po uruchomieniu funkcji TV w amplitunerze pojawia się dźwięk na kolumnach i niby wszystko jest Ok, lecz po upływie około 30 min dźwięk nagle samoczynnie przełącza się na głośniki wbudowane w telewizor a na wzmacniaczu cały czas wyświetla się funkcja TV. Co może być tego powodem ? Gdy wyłączę i ponownie włączę telewizor i wzmacniasz wszystko wraca do normy.

   

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Być może wzmacniacz dostaje zbyt cichy sygnał i wyłącza się, stąd zaczyna działać TV. Dokładnie taki sam czas wyłączania wskazuje na przełączanie się w standby - spróbuj podkręcić głośność w TV oraz w Pioneerze.

 

Jeśli problem nie ustanie, warto dokupić kabel optyczny i wyjść nim z TV do amplitunera i po problemie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI sprawdzony i połączony jest poprawnie, a problem z zanikiem głosu cały czas bez zmian. Zastanawiam się czy wina czasami nie leży po stronie amplitunera tzn. jest nowy, lecz może posiada usterkę fabryczną ?

Odnośnie kabla optycznego rozumiem, że mam sprawdzić jeszcze takie połączenie ? Czy mogę prosić o link do waszego sklepu z odpowiednim kabelkiem do mojego zestawu ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A co do jakości przewodu ? dodam, że potrzebuję przewód o długości 1 m.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego wcześniejszego postu - dzisiaj oglądałem film (na płycie dvd). Dodam, że posiadam odtwarzacz dvd również marki Pioneer BDP-170K, który podłączone jest za pomocą kabla hdmi (Lindy) z w/wymienionym amplitunerem. Po upływie około 60 min oglądania filmu dźwięk uciekł do głośników wbudowanych w telewizor. Czy podłączenie optykiem amplituner-telewizor w tym przypadku ma jakieś znaczenie i może pomóc  ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyłączenia wszyskie funkcje ECO w TV i wzmacniaczu jeśli zawsze trwa to pół godziny. Drugą sprawą jest umiejscowienie wzmacniacza. Jeśli jest wcisnięty w szafkę gdzie nie ma chłodzenia to wzmacniacz może wyłączać zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dziwne jest to że dźwięk ci znika ale wzmacniacz nadal jest włączony i pokazuje "TV". Jeśli nic nie pomaga to zepnij optykiem. Będziesz miał dźwięk cały czas w TV i w Amplitunerze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się