Pan_Stanisław_Poleca

Musical Fidelity M3s, Polk Audio LSiM703 i Definitive Tech Studio Monitor 65

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

na początku kwietnia w salonie RMS.pl Hi-Fi Kino Domowe Akcesoria odbyły się odsłuchy porównawcze audiofilskich słuchawek, wzmacniaczy słuchawkowych i odtwarzaczy przenośnych. Kilka tygodni po tym wydarzeniu, chcielibyśmy Państwa zaprosić po raz kolejny.

 

Tym razem w roli głównej wystąpią urządzenia sygnowane przez markę Musical Fidelity, należące do serii o oznaczeniu M3s - dotychczas nieobecnej w naszym kraju, która jest następcą cenionej linii M3. W ramach nowej serii powstały dwa urządzenia:

 

   wzmacniacz M3si, który daje posmak prawdziwej hi-endowej konstrukcji dual mono

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3si-m3-si-audiofilski-wzmacniacz-zintegrowany

 

   odtwarzacz CD M3scd z przetwornikiem DAC, który potrafi przyjąć i przetworzyć praktycznie dowolny sygnał cyfrowy:  z telewizora, dekodera, komputera i innych

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3scd-m3-scd-odtwarzacz-cd-z-przetwornikiem-dac

 

Podłączymy je do topowych amerykańskich monitorów: Polk Audio LSiM703 oraz Definitive Technology Studio Monitor 65.

 

Odsłuchy odbędą się w piątek, 29 maja 2015 pod adresem:

RMS.pl Salon Audio-Video

Sala odsłuchowa RMS.4D

Handlowa 7

15-399 Białystok

 

Organizacja odsłuchów

Odsłuchowicze zostaną podzieleni na 6-osobowe grupy:

17.00 - 18.00 - I grupa

18.00 - 19.00 - II grupa

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 607 266 622 lub mailowy, pod adresem prasa@rms.pl. Jak zwykle decyduje kolejność zgłoszeń na poszczególne godziny. Osobom, które nie potwierdzą swojej obecności nie będziemy w stanie udzielić gościny, ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk odsłuchowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki obsłudze RMS-u za kulturalne prowadzenie spotkania.

Zgadza się co do ogromnego potencjału zaprezentowanego sprzętu. Jestem pewien że z łatwością można na nim uzyskać doskonałe analogowe brzmienie jak również cieszyć się realistycznym graniem ostrego metalu.

Nie dane nam jednak było tego doświadczyć z powodu możliwości przetestowania tylko i wyłącznie grania z płyt CD- i tu właśnie widzę problem. Brzmienie było typowe dla klasycznych płyt CD - ostre, nosowe, metaliczne bez zaangażowania i charakterystycznego dla nowych studyjnych nagrać ciepełka.

Chyba każdy przyzna że prawdopodobieństwo iż ktoś kupi testowany odtwarzacz i będzie słuchał na nim tylko i wyłącznie płyt CD jest niewielkie. Nawet jeśli ktoś ma kolekcję płyt CD to zgrywa je do plików. Do tego rosnąca popularność, między innymi za sprawą samego RMS-u winyli.

Myślę że na kolejnych spotkaniach warto byłoby przypomnieć sobie nasze testowanie sprzętu, polegające na "dochodzeniu" do wspaniałego dźwięku poprzez dobieranie okablowania, wymianę źródła spośród dostępnych przecież w salonie i SACd i rasowych CD i odtwarzaczy plików, a nawet gramofonów.

Wszyscy pamiętamy chyba ubiegłoroczne odsłuchy TAD-a kiedy to tylko i wyłącznie płyty SACD uratowały sprzęt przed kompletną katastrofa. A tak wiemy że sprzęt TAD-a właśnie na płytach SACD gra kosmicznie, a tyle właśnie kosztuje.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dziękujemy za obecność na odsłuchu - świetnie, że takie spotkania rosną w siłę a nasi goście chętnie wyrażają opinię na temat sprzętu i samego spotkania.

 

Z całą pewnością można stwierdzić że funkcjonalność M3si nie kończy się na jedynie odsłuchu płyt CD, niemniej jednak ostatni odsłuch miał mieć formę prezentacji konkretnych kolumn z konkretnym źródłem (płyty CD) i nie bylibyśmy w stanie pogodzić harmonogramu z zamianą źródeł, mając tylko godzinę na jedną grupę.

 

Swoją drogą, ciężko jest mi się zgodzić ze stwierdzeniem że płyty CD nie mogą zabrzmieć dobrze, a ich brzmienie będzie zawsze "ostre, nosowe, metaliczne bez zaangażowania". Moim zdaniem takie krążki jak "Pasodoble" Larsa Danielssona, albo zaprezentowana przez jednego z gości płyta Claptona doskonale się bronią, a różnice pomiędzy jakością brzmienia z krążka czy z pliku nie będą kardynalne.

 

Na kolejnym odsłuchu będziemy mieli okazję pochylić się nad tym zagadnieniem :) będzie źródło cyfrowe, i dużo więcej czasu przeznaczymy na odsłuch z plików.

 

Zatem, stay tuned! :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgadzam się w 100%, a jak pewnie wszyscy się domyślają, moje uwagi miały na celu wywołanie dyskusji.

Sam posiadam kilka (kilka) płyt CD które potrafią zabrzmieć jako tako. Oczywiście pomijam kontrowersyjne płyty Stockfisha czy Metal Mind które używają podobnych technologii w celu podbicia skrajów pasma, czy płyty XRCD które niejako na siłę grają niby audiofilsko środkiem pasma.

Płyty CD oczywiście potrafią zabrzmieć przyjemnie jeśli posiłkujemy się np. wzmacniaczem lampowym, jednak jak dotąd takiego efektu nie usłyszeliśmy. Jakimś cudem na odsłuchach najdroższych klocków

-Sonus Faber Liuto, Roksan Caspian

-Test Roksan Caspian M2, Definitive Technology BP8040 Super Towers

-Ruszyły odsłuchy TAD w RMS.pl!

obroniły się tylko płyty SACD.

Wcześniej z kolei w naprawdę ciekawych konfiguracjach sprzętu grały tak naprawdę tylko gęste pliki lub winyle.

Ale fajnie że RMS zainteresował się nowymi technologiami, bo od tego się nie ucieknie. Ze świeczka dziś szukać młodego człowieka który wiedziałby co to płyta CD, bo przecież każdy ma wszystko w kompie.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się