Sign in to follow this  
Patryk K.

Kino domowe od zera w powstającym budynku. Potrzebna pomoc dla samoroba amatora

Recommended Posts

Witam, jestem Patryk, buduje swój dom sam. Projekt domu z67-a. Mam więcej marzeń niż kasy a więc szukam rozwiązań optymalnych mając zawsze na względzie stosunek jakości do ceny. Choć czasem trzeba wybrać mniejsze zło, lub marzenia przesunąć do przodu :) nie będę bajerował, nie mam pojęcia na temat sprzętu, wykonania, techniki i innych ważnych kwestia w temacie kina domowego. Ale jestem uparty i szybko się uczę i chyba wiem co chciałbym osiągnąć pisząc ten post. Na jesieni jak przykryje dach i zamontuje okna biorę się za instalacje podtynkowe. I w tym momencie pojawia się problem, bo trzeba to zaplanować. Jako ze uczę się dużo rzeczy na raz potrzebuje fachowych doradców w którym kierunku trzeba sie udac. Na razie mnie nie interesują głośniki telewizory i inne bajery. Zacznijmy od kabli i prądów, gdzie jak i dlaczego. Salon ma 30m2 + otwarta kuchnie 10m2. Planowana wysokość sufitów 260cm z bocznymi zabudowami do okola obniżające o dodatkowe 20-25cm. Na początku będziemy budować pod tv, a kto wie może uda się pozniej dołożyć projektor. Dzwiek ma być "czysty ładny dobry efektowny", wiecie o co chodzi :) Zapraszam was do wspólnego projektowania i proszę info jakie jeszcze informacje potrzebujecie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tym etapie najwazniejsze sa kable. Powinienes je odpowiednio wczesniej polozyc. Ale aby wiedziec jak je polozyc musisz wiedziesz co chcesz

Share this post


Link to post
Share on other sites

panie Stanisławie, jutro wykręcę maila :)

Szymon, No właśnie kable, tylko gdzie je umieścić, bo ze początek gdzieś przy tv to się domyślam, pytanie co z drugim końcem. o ile w samochodach coś tam dłubałem to w domku chyba jednak ciężej to dograć. Nie interesują mnie marketowe głośniku typu 5.1 czy coś takiego.

Myślałem o jakiś stałych miejscach na głośniki, może zabudowane w sufitach, albo ścianach? Jestem na etapie którym można wszystko przygotowac. Może masz jakieś fajne koncepcje? Albo kierunek w którym mógłbym isc? Przypuszczam ze kable to najtańsza sprawa z całej instalacji, Wiec jak z jakiegos nie skorzystam to się nie po tnę :P gorzej jak się okaże ze jednak ściana wykończona pomalowana a tu trzeba kabel dociagac po podłodze... może potrafisz określić jakoś budżet na jakiś podstawowy zestaw co lepiej gra niż tv lub sprzęty z marketu albo coś ze średniej pułki? Bo pewnie na zestaw all inclusive mnie nie stać :P czekam na wasza dalsza pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wolnostojący markowy zestaw kina domowego wejściowej klasy to koszt około 4000zł za kolumny i 2000zł za amplituner kina domowego. Okablowanie to koszt kolejnych 500zł. Instalacje głośników w ścianach wiążą sie z dużymi kompromisami w kwestii jakości dźwięku i nie ma co się wtedy nastawiać na kino lepsze niż marketówka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this