sremal

Konwerter HDMI - RJ45

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Proszę forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu problemu z zastosowania konwertera HDMI - RJ45 do przedłużenia sygnału z komputera do dwóch monitorów.

Zakupiłem dwa konwertery Lindy HDMI - RJ45  LINK w celu przesłania sygnału z komputera (2x wyjście Display Port) do monitorów (DVI -D). Od strony komputera użyłem 2x przewód Display port - HDMI dalej HDMI wchodzi do konwerterów. Do transmisji pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem użyłem po dwa przewody CAT5e długości 20m nieekranowane. Dalej z odbiornika wychodzi przewód HDMI - DVI-D i wchodzi do monitora. Po podłączeniu niestety nie działa to tak jak trzeba, albo obraz jest na chwilę, albo jest na jednym monitorze a na drugim nie ma, czasami jest tak że jest na obu monitorach i na jednym co chwilę miga. Dwa razy zdarzyło się że wszystko już działało, ale po upozadkowaniu przewodów lub ich drobnym przesunięciu przestawało działać. Próbowałem różnych konfiguracji przewodów, próbowałem z zasilaniem odbiornika i bez, generalnie bez sukcesu. Dodam, że kable CAT 5 poprowadzone są w korytkach razem z kilkoma innymi przewodami (przedłużenie myszy, klawiatury, głośników). Przewody przedzwonione - wszystko ok, skróciłem je też do około 16m ale nie przyniosło to większej poprawy. Proszę o podpowiedzi co mógłbym jeszcze zrobić? Czy wymiana przewodów na ekranowane lub CAT 6 ekranowane może coś poprawić?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Problem udało mi się rozwiązać. Okazało się że błędem było zastosowanie przewodów Display port - HDMI. Te dwa standardy różnią się miedzy sobą sposobem transmisji danych. Konieczne okazało się użycie konwertera aktywnego z DP do HDMI i dalej podłączenie się do nadajnika konwertera przewodem HDMI. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się