Morrdoorr

Dobór mocy kolumn do wzmacniacza kina domowego

Recommended Posts

Witam Serdecznie. Potrzebuję pomocy jak dobrze dobrać kolumny a raczej głośniki do kolumn ZG C30 114, Ale po kolei Kino Domowe LG HX 806PE 5.1 wzmacniacz kina rzekomo pobiera 120W z gniazdka a naciągane parametry to: Kanal: 5.1 łączna moc wyjściowa 850W, przednie 141Wx2 centralny 141W, tylne 142Wx2, Subwoofer 145W, przy impedancji 3 Ohm. Dodam że nie używam pełnego 5.1 bo nie mam gdzie rozstawić głośników tylnych więc grają przednie, centralny i subwoofer. 

 

Docelowa ipedancja kolumn to 4 ohm czyli wiadomo Niskotonowy GND 4 ohm a Wysokotonowy GDWK 8 Ohm. Z tym że kolumny mają obecnie 8 Ohm niskotonwe oryg Tonsile GD 20/30, i Wysokotonowy GDWK 9/80 Niestety Tonsil nie regeneruje juz (Niskotonowych) a taka odpowiedź dostałem od serwisu. 

 

Pierwsze pytanie czy 4ohm nie zaszkodzą zwrotnicom, a drugie jakie głośniki do nich dobrać by ich nie spalić i by wzmacniacz kina dał radę. 

 

Z Niskotonowymi nie ma problemu są dostępne Oryg Tonsila (albo pseudo oryg.) I czy np taki Fonics LW800 niby 60W w RMS i 120W Max dałby radę czy lepiej iść w oryg Tonsila GND. Ogólnie z tego co wyczytałem zdania są podzielone. Dodam że kumpel ma te same kolumny z Tymi właśnie Fonicsami ale ma amplituner jakiś wysoki model Denona i gra to naprawdę przyzwoicie ze subwoofer do muzyki jest mu zbędny jedynie włącza go do filmów. 

 

Prosiłbym o poważne podejście do tematu. Z góry dziękuję za Pomoc 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now