Morrdoorr

Dobór mocy kolumn do wzmacniacza kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie. Potrzebuję pomocy jak dobrze dobrać kolumny a raczej głośniki do kolumn ZG C30 114, Ale po kolei Kino Domowe LG HX 806PE 5.1 wzmacniacz kina rzekomo pobiera 120W z gniazdka a naciągane parametry to: Kanal: 5.1 łączna moc wyjściowa 850W, przednie 141Wx2 centralny 141W, tylne 142Wx2, Subwoofer 145W, przy impedancji 3 Ohm. Dodam że nie używam pełnego 5.1 bo nie mam gdzie rozstawić głośników tylnych więc grają przednie, centralny i subwoofer. 

 

Docelowa ipedancja kolumn to 4 ohm czyli wiadomo Niskotonowy GND 4 ohm a Wysokotonowy GDWK 8 Ohm. Z tym że kolumny mają obecnie 8 Ohm niskotonwe oryg Tonsile GD 20/30, i Wysokotonowy GDWK 9/80 Niestety Tonsil nie regeneruje juz (Niskotonowych) a taka odpowiedź dostałem od serwisu. 

 

Pierwsze pytanie czy 4ohm nie zaszkodzą zwrotnicom, a drugie jakie głośniki do nich dobrać by ich nie spalić i by wzmacniacz kina dał radę. 

 

Z Niskotonowymi nie ma problemu są dostępne Oryg Tonsila (albo pseudo oryg.) I czy np taki Fonics LW800 niby 60W w RMS i 120W Max dałby radę czy lepiej iść w oryg Tonsila GND. Ogólnie z tego co wyczytałem zdania są podzielone. Dodam że kumpel ma te same kolumny z Tymi właśnie Fonicsami ale ma amplituner jakiś wysoki model Denona i gra to naprawdę przyzwoicie ze subwoofer do muzyki jest mu zbędny jedynie włącza go do filmów. 

 

Prosiłbym o poważne podejście do tematu. Z góry dziękuję za Pomoc 🙂

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się