Pitexx

Members
  • Content count

    5
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Pitexx

  1. Cytaty z innych forów: "Następna dobra wiadomość to to że jest zgodny wstecz, czyli starsze ampli odtworzą ze ścieżki DTS:X, DTS Core czy DTS-HD MA" źródło: https://hdtvpolska.com/forum/topic/34988-dtsx-gotowy-stawić-czoła-dolby-atmos/ "Co nie znaczy,że film z Atmos nie "pójdzie" na ampli bez tego dekodera. Po prostu zostanie odtworzony z kompatybilnością wstecz tak jak to miało miejsce w przypadku DD EX/DTS ES" "Ja mam konfigurację 7.2 w standardowym układzie, ampli bez obsługi Atmos i bez problemu odtwarzam materiał z "atmos" - tyle,że dźwięk jest przesyłany zgodnie z konfiguracją (brak głośników sufitowych). Na ampli wyświetla się np: DD true HD. Atmos to nie nowy format dźwięku a tylko rozszerzenie pola efektów przestrzennych - formaty są nadal dwa DTS HD/DD TrueHD. Zmienia się tylko ilość kanałów i nie zależnie czy dźwięk pójdzie w układzie 5.1/7.1 czy 5.2.1/7.4.1 (atmos) itp to zawsze będzie DTS HD lub DD TrueHD. Ampli zmiksuje odpowiedni ścieżkę wstecz (ilość kanałów i ich obsługa dla atmos/dts x). Jedyne na czym "tracimy" nie mając w ampli obsługi Atmos/dts x i odpowiedniej liczby głośników to tylko wrażenia przestrzenne - koder audio na płycie nie ulega zmianie jakościowo" źródło: http://www.audiostereo.pl/dts-hd-master-atmos-dd_127177.html
  2. Dowiedziałem się, że jednak tak, Dolby Atmosa odczyta jako Dolby True HD. Analogicznie jest w przypadku DTS:X, tzn. DTS:X jest downmixowany do DTS HD.
  3. Tylko niestety ONKYO nie posiadają programów Cinema DSP oraz YPAO, które są dla mnie bardzo użyteczne A tak poza tematem, czy amplituner nie posiadający dekodera Dolby Atmos np. wspomniany RX-V481 odczyta ścieżkę Dolby Atmos jako Dolby True HD czy w ogóle jej nie odtworzy?
  4. Stereo odpada. A czy ten model byłby już w miarę OK?: https://sklep.rms.pl/yamaha-rx-v481-rxv481-amplituner-kina-domowego-z-musiccast-5-1-115w
  5. Witam. Bardzo proszę o pomoc. Posiadam amplituner Yamaha RX-V650, do którego podłączone są kolumny Infinity Alpha 5HCS/II (ze wzglęu na zbyt mały pokój korzystam w tym momencie tylko z 2 przednich głośników + Subwoofer). Niestety amplituner odmawia posłuszeństwa (bardzo rzadko udaje się go włączyć), dlatego noszę się z zamiarem kupna nowego. Nie orientuję się za bardzo w tym temacie. Najważniejsze, żeby był zbliżony jakościowo do obecnego i posiadał Auto Kalibrację (tak jak YPAO Yamahy). Cena ok. 1000 zł. W 95% wykorzystuję go do oglądania filmów. Czy Yamaha RX-V383 będzie dobrym wyborem?