rybaaaaa

Members
  • Zawartość

    37
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez rybaaaaa

  1. Witam, Szanowni forumowicze, pytanie brzmi jak w temacie. Mam możliwość zakupu NAD C352 (2 x 80W) lub C370 (2x120W) w zbliżonej cenie. Preferencje - słuchanie radio "w tle", na co dzień, przy niskiej głośności, CD troszkę głośniej - ale względu na to, że czas na odsłuch jest praktycznie tylko wtedy, kiedy dzieci śpią, również jest to raczej z małą głośnością Mebli nie przestawia. Muzyka - oprócz radia (klimaty PR3 "Trójki"), jazz, klasyka, soul, alternatywa Czy do słuchania w takich warunkach, lepiej, gdy wzmacniacz ma większą moc (lepsza dynamika od samego początku?) czy wręcz odwrotnie - mniejsza moc, a bardziej odkręcać potencjometr głosności? Czy tez, dla moich warunków, szukać 2x40W?
  2. Szanowni Państwo, po długich poszukiwaniach i wielu kompromisach skompletowałem zestaw stereo. Gra to u mnie już ponad rok. Niestety, jak już się wdepnie w temat i kocha muzykę to... sami wiecie :) W związku z tym, marzy mi się rozwój zestawu. OBECNY ZESTAW STEREO: 1. Żródło: DVD Philips 9000s 2. Wzmacniacz: Amplituner Stereo NAD C740 ( połączenie integry NAD C340 (moc ciągła 2x35W) + Tuner C420) 3. Kolumny: Kef iQ7 4. Interconnect - Monster Cable Interlink 400 5. Kable głosnikowe - Klotz Twinax Powyższy zestaw nie był dobierany przypadkowo, tylko był to mój świadomy wybór. POMIESZCZENIE: Pokój 18m2, nieduży, ale wysoki - tzw. "otwarty" salon (2 kondygnacja w górę na schody). Kolumny zlokalizowane przy ścianie w odległości ok. 2,5-3m od siebie. SPOSÓB UŻYTKOWANIA: Sprzęt wykorzystywany na co dzień, do odtwarzania dość cicho i w "tle" radia (Trójka) oraz płyt. Podłączony również do TV i DVD (kablówka, filmy DVD). Wieczory, weekendy do głośniejszego przesłuchiwania CD w fotelu. Preferowana muzyka: jazz (Cassandra Wilson, Erykah Badu, Rosenberg Trio, Siestowanie, itp. itd.), instrumental, folk, Sting, rock i coś mocniejszego. Mało elektroniki i łupanki. STAN OBECNY: Generalnie z zestawu byłem zadowolony. Przejrzyście, lekko i naturalnie. Średnica piękna. Wysokie i średnie tony - niczego nie brakuje. Wysokie w tle dogrywają średnicy, ale to jak najbardziej mi odpowiada. Scena zdecydowanie wszerz niż wgłąb. Bas? Krótki, dobrze kontrolowany, ale zbyt delikatny. Mocno w tle, również "dogrywa" średnicy. Tutaj jest niedosyt. OCZEKIWANIA: Sama kultura "dogrywania" skrajów pasma do średnicy prezentowania przez NAD i KEF mi jak najbardziej odpowiada (wybór tych producentów był jak najbardziej celowy), jednakże brakuje mi energii w pewnych momentach. Dynamiki. Większej sceny "wgłąb", bo wszerz i stereoofonicznie jest ok. Siły przekazu, aczkolwiek zdecydowanie nie o moc i łupankę mi chodzi. Jest delikatnie i przejrzyście, szeroko (ale nie jasno), chciałbym, żeby było trochę masywniej. Nawet niewiele więcej - i będzie miód 1. Nowe CD już jest do mnie w drodze - NAD C542. 2. Proszę o pomoc - na jaki wzmacniacz zmienić amplituner? Kolumny iQ7 i Kabelki muszą pozostać. Moja wstępna propozycja..... Harman/kardon HK670? Czy jest to dobry pomysł?Czy nie będzie to "krok w tył"? Budżet jeszcze nie ustalony. Czekam na Wasze propozycje. Myślałem wstępnie do 1000 zł wzmacniacz. Z góry uprzejmie Wam dziękuję !
  3. rybaaaaa

    Rozwój zestawu stereo - wymiana wzmacniacza

    Dziękuję za odp. Rozważę ją. Choć do tej pory nie byłem zwolennikiem subów w stereo... Czy też może spacer w stronę lepszego wzmacniacza, np. HK680 NAD C352 byłby lepszym rozwiązaniem?
  4. Witam Szanownych Forumowiczów, po dłuuugich poszukiwaniach mam u siebie zestaw stereo. 1. Żródło: DVD Philips 9000s 2. Wzmacniacz: Amplituner Stereo NAD C740 3. Kolumny: Kef iQ7 4. Interconnect - Monster Cable Interlink 200 (w prezencie do wzmacniacza, nie mój wybór) 5. Kable głosnikowe (docelowe) - BRAK, Odsłuch: super, delikatnie, przejrzyście, zajebista średnica. Naturalnie. Wysokie tony trochę jako "dodatek" do średnicy, niczego nie brakuje, ale w niektórych momentach chciałby się mocniej odczuć uderzenia blach. Bas? krótki, dobrze kontrolowany, nie wybijający się, trochę w tle, również "dogrywa" średnicy. Tutaj mam troszkę niedosyt. Nie posiadam docelowych kabli. Jedynie 2x2,5m, ale to odpada. Po odsłuchach i kombinacjach z ustawieniem kolumn i umeblowania pokoju, jedyne słuszne wyjście wymaga zastosowania długich kabli. Potrzeby - 9m oraz 8m. Ze względu na to, że budżet już masakrycznie przegiąłem, muszę szukać kompromisu jakość/cena. 2x9m=18m. Tyle kabla muszę zakupić. Na pewno bez konfekcji, czysty kabel podpięty pod wzmacniacz i głośniki. BUDŻET: około 10 zł/mb = 180zł. Może 250zł. Chyba, że to nie ma sensu w tym systemie i zakupić tańsze/droższe. Najchętniej będzie to kabel możliwie najcieńszy, (ale chyba nie mniej niż 2,5mm?), bo muszę go pochować w listwach(już są w nich kable od internetu) i po wierzchu przejściem pod schodami itd. Bardzo proszę o pomoc w doborze kabli głośnikowych. Obecnie to, co bym zmienił w zestawie to dać trochę "siły", bezpośredniości, większej sceny. Jest delikatnie i przejrzyście, szeroko (ale nie jasno, wysokich nie ma za dużo), chciałbym, żeby było trochę masywniej. Podkreślam - trochę. Jeśli z tym się nie da nic zrobić, obecny dźwięk mnie satysfakcjonuje. po prostu niech to będą kable, które w jak najlepszy sposób przeprowadzą sygnał, bez strat na szczegółach i jakości. Z góry uprzejmie dziękuję, Pozdrawiam. PS. A może zastosować tańsze kable i zainwestować w lepszy interconnect? Czy obecny Monster Interlink200 to dobry IC(dostałem go razem z wzmacniaczem)?
  5. rybaaaaa

    Kable do zestawu - NADC740+KEFiQ7+Philips 9000s

    4mm2 ze względu na długość (2x9,5m?) Czy z innych względów(jakich)?
  6. rybaaaaa

    Pilot do NAD C740.

    No niestety:) Wszystko ma + i -. Czy jest jakieś wyjście z sytuacji? Ponawiam pytanie o pilota, może jakiś uniwersalny?
  7. Witam, zakupiłem wzmacniacz NAD c740 bez pilota. Nieopatrznie, ale już mleko rozlane:) Czy jest jakiś pilot uniwersalny albo zamiennik, który będzie współpracował z tym amplitunerem? oryginał jest strasznie drogi... Czy każdy C740 jest przystosowany do pracy z pilotem?
  8. rybaaaaa

    Kable do zestawu - NADC740+KEFiQ7+Philips 9000s

    Po Pańskiej odpowiedzi już na pewno nikt "rzetelny" mi nie odpowie, bo okazałby się "nierzetelny" Pytanie uwzględniało subiektywne uczucie, może ktoś miał okazję porównać te dwa kable lub ma doświadczenia z tym związane. Niestety nie mam możliwości testu, chętnie bym to zrobił. Nie wiem, czy jest sens ładować pieniążki w coś więcej niż Klotz Twinax. Czy jest to w miarę dobry kabel w tej cenie(8zł/m)?
  9. rybaaaaa

    Kable do zestawu - NADC740+KEFiQ7+Philips 9000s

    Dzięki za odpowiedź. Czy na moim systemie jest szansa, że usłyszę różnicę pomiędzy Monsterem (300zł używka), a Klotz'em Twinax (160zł)? Czy jest sens dopłacić tą kwotę? Chętniej wziąłbym klotza, jeśli dźwięk będzie na podobym poziomie. Z góry dziękuję
  10. rybaaaaa

    Kable do zestawu - NADC740+KEFiQ7+Philips 9000s

    Rozważę Melodikę, ale 30zł/m niestety robi dużą cenę. A Monster Cable XP-HP? Mogę mieć używkę i zmieszczę się w budżecie. Co Państwo sądzą o tym kablu.
  11. rybaaaaa

    Kable do zestawu - NADC740+KEFiQ7+Philips 9000s

    Ok. Pytanie - jakie kable, dla mojego zestawu są po prostu SENSOWNE? (nie są przerostem formy nad treścią, jednakże nie degradujące brzmienia?)
  12. Witam, proszę o wskazówki i podpowiedzi w temacie doboru zestawu stereo. BUDŻET: Okolice 2100 zł, ale 100-200zł z sensem dołożone nie stanowi tragedii. ELEMENTY SKŁADOWE: Źródło, wzmacniacz/amplituner, kolumny. Sprzęt może być używany, jednakże z tej epoki. Żródło(CD) w tej cenie w zestawie. DVD również jest w planach, ale nie wiem czy jest sens poruszać temat razem z zestawem stereo. Tuner - zestaw będzie podłączony pod TV z kablówką, więc radio cyfrowe z kablówki jest dostępne. Jeśli jego jakość jest wystarczająco dobra (porównywalna z dźwiękiem z tunera) wtedy urządzenie - tuner byłby zbędny. Chwilowo mogę również podłączyć zestaw pod kablówkę i o tunerze myśleć później Wzmacniacz lub amplituner - o niedużej, jedynie wystarczającej mocy. Brzmienie opisane poniżej. Kolumny - ze względu na mocno zawalony pokój oraz faktyczny brak miejsca, najchętniej dobre podstawkowe. Ewentualnie niedużych rozmiarów podłogówki. Kolumny mają być najlepszą częścią zestawu. Bass-reflex z przodu. Brak przeciwwskazań, jeśli cały zestaw można by zastąpić jednym urządzeniem (dobra miniwieża?). POMIESZCZENIE: Pokój 18m2, nieduży, ale wysoki - tzw. "otwarty" salon (2 kondygnacja w górę na schody). Kolumny prawdopodobnie będą zlokalizowane na półce, na niewysokich standach, po obu stronach TV. SPOSÓB UŻYTKOWANIA: Sprzęt wykorzystywany na co dzień, do odtwarzania w "tle" radia(Trójka) bądź płytki, oraz na stałe podłączony do TV i DVD(kablówka, filmy DVD). Wieczorami i na weekendach do bardziej nastrojowego i głośniejszego przesłuchiwania CD w fotelu . Preferowana muzyka(płyty): jazz(Cassandra Wilson, Erykah Badu itd.), instrumental, folk, rock i coś mocniejszego. Raczej zero muzyki elektronicznej Zestaw w miarę "wyględny"... jak tu wytłumaczyć żonie, że to ma grać a nie wyglądać? (stylistyka CA czy NAD jak najbardziej) BRZMIENIE: Zdecydowanie priorytetem jest jakość dźwięku i funkcjonalność dla zadań jak powyżej. Przestrzeń, scena. Dźwięk delikatnie ocieplony, nie suchy, ostry. Nie zależy mi na potędze basu ani mocy zestawu. DOTYCHCZASOWE "TYPY": Myślałem nad kombinacją zestawu CD i wzmacniacza spośród NAD, DENON, CA (używka). Są bardziej i mniej udane konstrukcję, stąd proszę Państwa o pomoc. Kolumny Indiana Line Tesi 260 - ale na rynku wtórnym deficyt, tylko nowe. Lub inne o podobnej charakterystyce? Być może AE Aegis Evo One l? Prośba o podanie najlepszej kombinacji sprzętów. Można by pomyśleć, że większość założeń w stanie zapewnić Denon DM39+dobre kolumny (Indiana Line Tesi 260), ale czy to nie iluzja? Czy dźwięk z tej miniwieży jest porównywalny w jakimś stopniu z konstrukcjami składającymi się z kilku odrębnych elementów dla mojego budżetu? Mogę mieć ten zestaw (nowy) za 2100zł. I mówiąc szczerze, jeśli klasa byłaby choćby porównywalna z zestawem składanym, na pewno wybrałbym DM-39 (wejście optyczne, wszystko w jednym, oraz wbudowany tuner). Co Państwo myślą na ten temat? Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi, w razie pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam
  13. rybaaaaa

    Zestaw stereo. 2100-2300zł.

    Witam Szanownych Forumowiczów, bardzo dziękuję za wcześniejszą pomoc. Po dłuuugich poszukiwaniach mam u siebie zestaw stereo. 1. Żródło: DVD Philips 9000s 2. Wzmacniacz: Amplituner Stereo NAD C740 3. Kolumny: Kef iQ7 4. Interconnect - Monster Cable Interlink 200 5. Kable głosnikowe (docelowe) - BRAK, Wszystko udało mi się zakupić w świetnym stanie, (żona stwierdziła: czemu nie używane, tylko nowe?) choć budżet trochę został przekroczony... ale myślę, że było warto - całość 2600 zł. Odsłuch: super, delikatnie, przejrzyście, selektywnie, zajebista średnica. Naturalnie, jak na żywo. Wysokie tony trochę jako "dodatek" do średnicy, niczego nie brakuje, ale w niektórych momentach chciałby się mocniej odczuć uderzenia blach. Bas? krótki, dobrze kontrolowany, nie wybijający się, trochę w tle, również "dogrywa" średnicy. Tutaj mam troszkę niedosyt. Ogólnie zestaw lekko grający, wydaje się bardzo muzykalny. Kolumny wizualnie bardzo ładne, tutaj się bardzo zdziwiłem na plus. Ozdoba. Nie posiadam docelowych kabli. Jedynie 2x2,5m, ale to odpada. Po odsłuchach i kombinacjach z ustawieniem kolumn i umeblowania pokoju, jedyne słuszne wyjście wymaga zastosowania długich kabli. Potrzeby - 9m oraz 8m. Ze względu na to, że budżet już masakrycznie przegiąłem, muszę szukać kompromisu jakość/cena. 2x9m.18m. Tyle kabla muszę zakupić. Na pewno bez konfekcji, czysty kabel podpięty pod wzmacniacz i głośniki. BUDŻET: około 10 zł/mb = 180zł. Może 250zł. Chyba, że to nie ma sensu w tym systemie i zakupić tańsze/droższe. Najchętniej będzie to kabel możliwie najcieńszy, (ale chyba nie mniej niż 2,5mm?), bo muszę go pochować w listwach(już są w nich kable od internetu) i po wierzchu przejściem pod schodami itd. Bardzo proszę o pomoc w doborze kabli głośnikowych. Obecnie to, co bym zmienił w zestawie to dać trochę "siły", bezpośredniości, większej sceny. Jest delikatnie i przejrzyście, szeroko (ale nie jasno, wysokich nie ma za dużo), chciałbym, żeby było trochę masywniej. Podkreślam - trochę. Jeśli z tym się nie da nic zrobić, obecny dźwięk mnie satysfakcjonuje. po prostu niech to będą kable, które w jak najlepszy sposób przeprowadzą sygnał, bez strat na szczegółach i jakości. Z góry uprzejmie dziękuję, Pozdrawiam. PS. A może tańsze kable i lepszy interconnect? Czy Monster Interlink200 to dobry IC?
  14. Jak w temacie: Jaka jest różnica między modelem 2050 a 2050i firmy Q-Acoustics?
  15. rybaaaaa

    Kolumny podł do NAD C740

    Witam. Mam dwie propozycje, zaproponowano mi kolumny używane, ale w bardzo dobrym stanie, bez śladów użytk.: - Kef iQ7 - Boston Acoustics 2050i Czy ze względu na wyższą cenę wyjściową, Kef to sprzęt lepszej klasy? Lepiej zgra się z Nadem, czy wręcz odwrotnie? Niestety nie mam możliwości odsłuchu.
  16. Witam, lada dzień dotrze do mnie amplituner NAD C740 (podobno połączenie wzmacniacza C340 + tunera C440). Wg recenzji polecane są do niego "żywo brzmiące kolumny", wzmacniacz nieco ociepla brzmienie, gra głównie szeroką średnicą połączoną z niskimi tonami. Czy np. Focal Chorus 714V (podobnież jest to właśnie żywa, jasna kolumna) zapewni synergię łącząc ją z w/w NADEM? (używana jest w cenie nowej np. Nota) Rozważałem również Indiana Line Nota 550, bardzo podoba mi się jej stylistyka i recenzji dot. równowagi kolum Indiana Line. Jednak czy w połączeniu z NADem brzmienie nie będzie zbyt "zmulone"? Czy nie w Nota 550 nie zabraknie basu? Czy może Indiana Line Tesi 260/540? Skłaniałbym się ku podłogowym. Preferencje: jazz, soul, klasyka, trochę muzyki rockowej +radio, DVD Pokój 18m2, wysoki salon, Odsłuch: radio w tle, podłączony pod TV i DVD oraz płyty, GŁÓWNIE CICHY ODSŁUCH - od razu powiem co przez to rozumiem -taki poziom głosności, przy którym można się porozumiewać w jednym pokoju nie krzycząc do siebie, oraz poziom, w którym dzieci bawiące się w pobliżu i osoby prowadzące codzienne czynności życiowe nie będą odczuwały dyskomfortu np. sprzątanie, gotowanie, praca przy komputerze:) Głośny odsłuch również będzie, ale rzadziej. BUDŻET: ok.1500 zł (200 zł dołożone kosztem dużej jakości nie robi znaczenia) Proszę o Państwa propozycje i porady. Z góry dziękuję
  17. rybaaaaa

    Kolumny podł do NAD C740

    Dziękuję za odpowiedź. Niestety kolumny te (ok.2000 zł + min.400 zł standy) są poza moim zasięgiem finansowym. Wg testu ponadto potrzebują wydajnego wzmacniacza i dobrego ustawienia, podstawek. Niemniej jeszcze raz dziękuję za typ, może jeszcze ma Pan jakieś propozycje? W cenie ok 1500 zł myślałem o czymś używanym (teoretycznie wyższa półka, a jak nie zagra, to mniejsza strata przy odsprzedaży) bądź nowym - kompleksowym rozwiązaniem stojącym na podłodze, typu IL Nota 550. Jeśli chodzi o estetykę, "oldschool" typu Indiana Line znacznie bardziej mi podchodzi niż np. nowoczesne wzornictwo Definitive Technology, jednakże jest to drugi plan. Pierwszy plan to jest brzmienie i to jest oczywiście priorytet. Prośba o propozycje. A te Focale? oraz Nota 550?
  18. Nie wiem, czy się zrozumieliśmy - to było pytanie pod kątem grania na niskich poziomach głośności. Czy wobec powyższego, Pańska odpowiedź się nie zmienia?
  19. Dziękuję za odpowiedź, mocny wzmacniacz. A kolumny? Z niską skutecznością czy wysoką? Czy umiarkowaną - 89 dB?
  20. rybaaaaa

    Zestaw stereo. 2100-2300zł.

    Szanowni Państwo, po codziennym zagłębianiu się w temat mam kolejną koncepcję - 3 warianty. Źródło - DVD Philips 9000S, ewentualnie później w perspektywie jakiś CD np. typ NAD 341i, ale póki co nie nastawiam się 1. Wzmacniacz: MARANTZ PM-75 - używka (ok. 1000zł) 2x80W +wejścia cyfrowe/coax (pod TV, radio z tunera kablówki) Jakiej klasy jest DAC w tym wzmacniaczu? czy zagra to dobrze porównywalnie z zewnątrznym FiiO D3 D03 DAC, którego nie musiałbym już kupować? 2. Wzmacniacz: NAD C352 (ok. 900zł) (2x100W) 2x100W + troszkę nowszy - zewnętrzny FiiO D3 D03 DAC (150zł) 3. Wzmacniacz: Amplituner C720bee (ok. 850zł) 2x50W + jeszcze młodszy (jeśli to na plus) + tuner w komplecie, czy jakość będzie lepsza niż radia z kablówki? - jeśli dźwięk z TV będzie kiepski, DAC będzie jako opcja do zakupu ( +150zł) - mniejsza moc, czy będzie to miało wpływ na odsłuch podczas na niskich głośnościach? KOLUMNY: dobrane do wybranego zestawu, tu zastanawiam się mocno nad IL Tesi260, tylko, że na ten czas braknie funduszy na standy. Ewentualnie, jeśli dadzą w tej konfiguracji dobrą jakość dźwięku i dobry odsłuch po cichu - Eltax Liberty 5+ (nowa seria) używka (zostaje kasa na CD i nie muszę kupować standów!), lub KEF Q3 używka(jak w dobrej cenie), KEF iQ5 używka (jak w dobrej cenie) Prośba o sugestie co do tych propozycji, bądź swoje typy Z góry bardzo dziekuję
  21. Poprawka: Zmiana - drugi wzmacniacz do porównania to nie C370 lecz C372Bee (150W x2)
  22. Szanowni Forumowicze, mam możliwość zakupu Eltaxów Liberty 5+ NOWA SERIA w dobrej cenie, w bardzo dobrym stanie... Powszechnie kolumny mają dobre opinie, jednakże czy jest to zasługa tylko tej pierwszej, starej wersji? Czy nowa wersja (z szarymi głośnikami) jest słabsza, ale mimo wszystko dobra? Mozna powiedzieć, że zasługuje na opinie dot. starej serii? Różnią się szczegółami, czy różnią się znacząco, co deklasuje nową serię? Czy mając dobrą cenę oraz pewność, że są zadbane jest sens zakupu kolumn nowej wersji? Proszę o możliwie szybką odpowiedź, temat dość pilny (głośniki mogą mi "uciec", bo są też inni zainteresowani)
  23. rybaaaaa

    Zestaw stereo. 2100-2300zł.

    Wydawałoby się, że Dac zastosowany w Philipsie jest dość dobry? Czy lepszy efekt osiągnąłbym poprzez zakup Onkyo i podłączenie DVD Philips wejściem cyfrowym, niż np. do NAD C340 lub CA Azur540 poprzez RCA?
  24. rybaaaaa

    Zestaw stereo. 2100-2300zł.

    A co Pan uważa o zastosowaniu do tego rozwiązania i konfiguracji jako odsłuch CD (+filmy DVD) Philips DVP-9000s?
  25. rybaaaaa

    Zestaw stereo. 2100-2300zł.

    A co Pan myśli o zastosowaniu Philips DVP 9000s jako źródło do osłuchu CD/DVD?