mumia

Zakup odtwarzacza BR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czym różnią się najnowsze i trochę starsze odtwarzacze stacjonarne BR?, Czy na wszystkich odtworzę każdą dostępną płytę, czy posiadanie HDMI w wersji 1.1 w TV zmusi mnie do wymiany tegoż ostatniego? Czas najwyższy odciążyć już kompka zresztą denerwuje mnie pobieranie przez PowerDVD następnej łatki i zaśmiecanie HDD. Kiedyś przymierzałem się do jedynego wtedy Sharpa ale Onkyo wreszcie ruszyło cztery litery i wydało swoją 606. Tylko teraz pytanie, czym różnią się /oprócz ceny/ owe BR i czy w przypadku posiadania wiekowego już TV jestem w stanie wykorzystać chociaż połowę funkcji nowego standardu?

 

Po remoncie jakieś dziadostwo uzbierało mi się na laserze i DVD zaczyna ostro szwankować, czyszczenie nie pomaga a więc wymiana. Jak mam dać za 506 Onkyo ok. 600 zeta, to za taką cenę zakupię BR Sharpa tylko czy za chwilę nie będę musiał go komuś sprezentować bo nowe filmy przestaną na nim chodzić? Zwłaszcza, że Dolby wypuszcza specyfikację 9.1 a DTS 11.1.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Aby w pełni wykorzystać BR TV powinno obsługiwać 1.3...

tutaj masz informacje o różnicach w standardach HDMI: http://rms.pl/hdmi.html

A co to jest za TV? Zależy jak wiekowy. Z tego co pisałeś to ma HDMI 1.1, czy jest Full-HD czy nie ?

Specyfikacja 9.1, 11.1 czy wiecej nie ma znaczenia raczej dla BD. To tak jak z DVD. Nie musi miec on dekoderów to bym zajmuje się amplituner. W BD będzie podobnie - skompresowany zadokowany sygnał zostanie przesłany cyfrowo do amplitunera - i to on ma sie zająć dekodowaniem tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

TV to trzyletni Sharp 32" z serii SA, także full to na nim nie śmiga, ale na pewno go na razie nie wymienię. Stąd też pytanie za Onkyo przyjdzie mi zapłacić ok. 2,5 tysiąca i w zasadzie i tak nie mam możliwości go wykorzystać, Sharp czy też Samsung dostępne są w granicach 600-700 złoty i tego też raczej do końca nie wykorzystam. Płyt w BR mam już kilka a mielenie łatkami  w komputerze zaczyna mnie dobijać.

 

Wiem, można wymienić TV, ale i tak za rok w zasadzie wszyscy będziemy musieli zmienić ampli ;D, czas się kiedyś zatrzymać w związku z tym sekcja audio i wideo została zokończona /czyt. mam gdzieś robienie następnych sznyt w ścianach :)/ pozostaje dobranie do tego jakiegoś lasera. Jedyne co do mnie chwilowo przemawia to przewaga O nad S w sprawie "skończyła się gwarancja i padłoooo". Przewaga natomiast to ekonomia no i właśnie ograniczenia wynikające z TV.

 

No cóż w wyniku żmudnych poszukiwań mam już pierwszą poważną różnicę, BR do 2kzł nie obsługują Divx, wyjątek Panasonic DMP-BD30. Nie wiem tylko czy mi na tym do końca zależy. Po seansie w Divx 5.0 mogę faktycznie zrobić przyśpieszony porządek tak z kablem HDMI jak i nośnikiem z Divx.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, cóż...

Na pewno Onkyo będzie zdecydowanie lepszy ale i droższy. Jeśli robisz ten zakup na dłuższą metę, to może warto jednak zastanowić się nad lepszym. A jeśli nie zamierzasz wymieniać TV przez np. 3 lata to myślę że niekoniecznie warto pakować się w O, i powinien wystarczyć S.

Ale decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Telewizor musi zostać inaczej miałbym meble do wymiany, to samo głośniki. Ampli można teoretycznie zmienić ograniczenie to szerokość RACK 19" + 3 cm luzu, tylko po co? ma i DTS i DD w HD, problem właśnie w BR.

 

Urządzeń tego typu jest nie za wiele na rynku, a gdzie nie przeczytam jest 5-6 opinii z czego połowa nie służy do niczego, z drugiej połowy można się czegokolwiek o tych urządzeniach dowiedzieć. Sam stanełem właśnie przed koniecznością wymiany i tak patrzę, czym to się miedzy sobą różnią te odtwarzacze. Okazuje się że np. większość z dostępnych na rynku czyta wybiórczo, a niektóre nie akceptują nawet lekko porysowanych płyt oryginalnych, o nagrywanych tak DVD jak i BR nie wspominając. Co do wykonania i szybkości działania też zdania są odmienne. Większość chodzi wolno /wczytywanie płyty itp. / niektóre mają problemy z hałasowaniem. Nie mam ochoty wsłuchiwać się w dźwięk wibrującej płyty, czy kawałków drgającej obudowy. Stąd też ten temat, może ktoś ma jakieś przemyślenia czy też informacje.

 

Wiadomo, że O czy M będzie lepiej chodził od S :) , ale kosztują także 4-6 razy więcej i jest pytanie co za to otrzymamy, odtwarzanie DivX?. Oglądanie filmu w DivX 3.0 na ekranie 32" to perwersja a powyżej 32" to czyste sado maso.

 

Cóż w związku z tym, że nie ma żadnej dalszej wypowiedzi, poszperałem sam w necie a wypowiedzi na temat BR jest kupa. I teraz czym się różni Funaj od Philipsa Denona i Onkyo? polecam jeden z wątków o klonach na SOC uniphierach Panasonica i sigmach Denona.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się