Sign in to follow this  
JASIU210

PYTANIE Prosze o Pomoc

Recommended Posts

Stanowczo nie. Już tłumacze dlaczego. Po pierwsze ta przejściówka jest przeznaczona do urządzeń o poborze max 0.65A. Wzmacniacz choćby najmniejszy ma pobór około 10-15A. Jak widać różnica jest ogromna. Po drugie to urządzenie jest wyposażone w transformator impulsowy, który generuje masę zakłóceń i dźwięk byłby mocno zniekształcony. W taki wypadku potrzebny jest zasilacz transformatorowy stabilizowany 12V i natężeniu do około 20-30 A w zależności od mocy wzmacniacza. Koszt to na pewno kilkaset złotych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli lepiej kup se akumulator do domu i pod niego się podepnij. W sprzęcie hi-fi i hi-end akumulatory mają pozytywny wpływ na brzmienie systemu w porównaniu do zasilaczy sieciowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewentualnie zasilaczem do komputera tylko trzeba go trochę "podrasować". Wrócić za przełącznikiem sygnałem stby, uciąć wszystkie kable prócz 12V i przerobić dzielnik napięcia na przetwornicy. /trzy rezystorki w cenie ok. 3zł, przełącznik za 4 zł i zasiłownia ok.150/.

Niewiele wyższe koszty to kupno trafka na napięcie zasilania końcówek /+-34-60V/ dorobienie prostownika wraz z kondensatorami filtrującymi i wpięcie się w zasilanie zaraz za przetwornicą. /koszt cirka 200zł/.   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this