Sign in to follow this  
wlochatybilly

Zamiana Onkyo TX-NR 656 na TX-RZ 810 , warto ?

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim , obecnie posiadam zestaw Onkyo TX-NR 656 z głośnikami Klipsch RP-260 , gra to bardzo przyzwoicie , ale mam możliwość zmiany amplitunera na wyższy model TX-RZ 810 , mam jednak pytanie do osób które miały możliwość porównać obydwa urządzenia czy w kwestii brzmienia przeskok na 810 będzie odczuwalny , dodam tylko że będzie on docelowo napędzał zestaw głośników Klipsch z serii RP w pomieszczeniu 22m , głównie kino domowe , koncerty , muzyka z sieci , będę bardzo zobowiązany z pomoc .

Jakiś czas temu miałem możliwość testowania 656 i 800 bo chciałem zakupić i nie byłem pewien czy warto dopłacać. Po przesłuchaniu stwierdzam że warto i tak też zrobiłem zakupując 800 i jestem bardzo zadowolony.,dźwięk w 800 jest bardziej wygładzony sprawiający wrażenie większej ekskluzywności.

Wielkie dzięki za pomoc, co prawda chcę kupić 810 ale to następca 800 więc klasa sprzętu podobna , rozumiem że brzmienie 800 było bardziej czytelne przejrzyste i wyrafinowane względem 656 , i jak wspominałeś nie tak ostre , a w jakich warunkach  robiłeś  porównanie , chodzi o źródło , tryb dźwięku i  jakie głośniki były podpięte.

Porównanie było robione w pomieszczeniu odsłuchowym w sklepie ze sprzętem. Amplitunery były podpięte do odtwarzacza CD NAD  - w trybiePure Direct, kolumny z wyższej półki chyba Focale,