Sign in to follow this  
wlochatybilly

Zamiana Onkyo TX-NR 656 na TX-RZ 810 , warto ?

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim , obecnie posiadam zestaw Onkyo TX-NR 656 z głośnikami Klipsch RP-260 , gra to bardzo przyzwoicie , ale mam możliwość zmiany amplitunera na wyższy model TX-RZ 810 , mam jednak pytanie do osób które miały możliwość porównać obydwa urządzenia czy w kwestii brzmienia przeskok na 810 będzie odczuwalny , dodam tylko że będzie on docelowo napędzał zestaw głośników Klipsch z serii RP w pomieszczeniu 22m , głównie kino domowe , koncerty , muzyka z sieci , będę bardzo zobowiązany z pomoc .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu miałem możliwość testowania 656 i 800 bo chciałem zakupić i nie byłem pewien czy warto dopłacać. Po przesłuchaniu stwierdzam że warto i tak też zrobiłem zakupując 800 i jestem bardzo zadowolony.,dźwięk w 800 jest bardziej wygładzony sprawiający wrażenie większej ekskluzywności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc, co prawda chcę kupić 810 ale to następca 800 więc klasa sprzętu podobna , rozumiem że brzmienie 800 było bardziej czytelne przejrzyste i wyrafinowane względem 656 , i jak wspominałeś nie tak ostre , a w jakich warunkach  robiłeś  porównanie , chodzi o źródło , tryb dźwięku i  jakie głośniki były podpięte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porównanie było robione w pomieszczeniu odsłuchowym w sklepie ze sprzętem. Amplitunery były podpięte do odtwarzacza CD NAD  - w trybiePure Direct, kolumny z wyższej półki chyba Focale,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this