wlochatybilly

Zamiana Onkyo TX-NR 656 na TX-RZ 810 , warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim , obecnie posiadam zestaw Onkyo TX-NR 656 z głośnikami Klipsch RP-260 , gra to bardzo przyzwoicie , ale mam możliwość zmiany amplitunera na wyższy model TX-RZ 810 , mam jednak pytanie do osób które miały możliwość porównać obydwa urządzenia czy w kwestii brzmienia przeskok na 810 będzie odczuwalny , dodam tylko że będzie on docelowo napędzał zestaw głośników Klipsch z serii RP w pomieszczeniu 22m , głównie kino domowe , koncerty , muzyka z sieci , będę bardzo zobowiązany z pomoc .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem możliwość testowania 656 i 800 bo chciałem zakupić i nie byłem pewien czy warto dopłacać. Po przesłuchaniu stwierdzam że warto i tak też zrobiłem zakupując 800 i jestem bardzo zadowolony.,dźwięk w 800 jest bardziej wygładzony sprawiający wrażenie większej ekskluzywności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, co prawda chcę kupić 810 ale to następca 800 więc klasa sprzętu podobna , rozumiem że brzmienie 800 było bardziej czytelne przejrzyste i wyrafinowane względem 656 , i jak wspominałeś nie tak ostre , a w jakich warunkach  robiłeś  porównanie , chodzi o źródło , tryb dźwięku i  jakie głośniki były podpięte.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Porównanie było robione w pomieszczeniu odsłuchowym w sklepie ze sprzętem. Amplitunery były podpięte do odtwarzacza CD NAD  - w trybiePure Direct, kolumny z wyższej półki chyba Focale,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się